1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Facebook hesabı olmayanlar Messenger uygulamasını kullanamayacak

Facebook hesabı olmayanlar Messenger uygulamasını kullanamayacak

En popüler sosyal medya ve uygulamalara sahip olan Facebook, Messenger uygulamasına da bir yenilik ekledi. Böylece Facebook hesabı olmayan kullanıcılar, artık Facebook Messenger kullanamayacak.


Facebook tarafından yayınlanan ve anlık mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger’da artık cep telefonu ile kayıt olma devri sona erdi. Facebook tarafından getirilen yenilik ile birlikte Facebook Messenger kullanmak isteyenler, Facebook hesabı açmak zorunda kalacak.

Bazı kullanıcılar tarafından keşfedilen bu yenilik, yine birçok kullanıcı tarafından eleştiri aldı. Sebebi ise Facebook Messenger kullanan kullanıcıların, Facebook hesabını bağlamadan Facebook Messenger uygulamasını kullanamamaları.

Facebook yapılan bu değişikliği de onayladı

Facebook yaşanan bu değişiklik ile birlikte, Yardım Merkezi’ndeki bölümü değiştirdi. Yardım Merkezi’nde bulunan “Messenger’a Facebook hesabım olmadan giriş yapabilir miyim?” sorusuna artık olumsuz cevap veren Facebook, “Hayır, Messenger kullanmak için Facebook hesabı oluşturmanız gerekiyor.” cevabını verdi.

Kullanıcıların çevredeki arkadaşlarıyla iletişim kurmak için yeni bir anlık mesajlaşma uygulamasına geçiş yapmaları ya da Facebook hesabı açarak Messenger uygulamasını kullanmaları tamamen kullanıcıya kalmış durumda. Ancak Facebook ve Facebook Messenger arasındaki ilişkilendirmeye bakacak olursak, Facebook doğru bir strateji içerisinde olduğu söylenebilir.

Tabii bazı kullanıcıların WhatsApp ile de endişeleri var. Facebook bildiğimiz üzere WhatsApp’ı satın almış ve çoğu kullanıcı ise bunu henüz bilmemekte. Facebook gibi sosyal medya devi WhatsApp için de böyle bir yol izlemesi konusunda oldukça endişeli. Eğer böyle bir yenilik WhatsApp için de gündeme gelirse, kullanıcılar Telegram gibi çeşitli platformlara yönelebilir.

Kaynak: 
https://www.gizchina.com/2019/12/26/messenger-now-forces-you-to-have-facebook-to-create-an-account/

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap