1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Google Drive, 5 milyardan fazla indirme sayısına ulaştı

Google Drive, 5 milyardan fazla indirme sayısına ulaştı

Google tarafından insanlara sunduğu uygulamalar ile hayatları kolaylaştırmaya devam ediyor. Google Drive ise bu uygulamalardan biri ve uygulama bugün itibariyle 5 milyardan fazla indirme sayısına ulaştı.


Google tarafından kullanıcılara sunduğu uygulamalar, çoğu kullanıcılar tarafından oldukça önemle karşılanıyor. Örneğin YouTube ve Haritalar uygulaması ile birlikte Google, kullanıcıların odak noktası olmuş durumda. Üstelik bir uygulamayı tanıtmasına da gerek kalmıyor. Kullanıcılar tarafından oldukça beklenti barajını aşan uygulama ise Google Drive.

Sahip olduğunuz bir çok veri bulunuyor ve bu verileri tek bir yerde toplamak geçmişte oldukça zordu. Kullanıcılar bu verileri olabildiğince saklamak amaçlı çeşitli uygulamalardan yardım alıyor. Tabii Google tarafından kullanıcılarına sunulan Google Drive da bunlardan biri ve üstelik olabildiğince basit bir şekilde bunu başarıyor. Sahip olduğunuz verilerinizi çevrimiçi bir platforma emanet etmek her ne kadar güvensizlik uyandırsa da Google bunun için oldukça çok çalışıyor.

Google Play’de 5 milyar indirmeye ulaşan uygulamalar

Google Drive ilk yayınlandığı dönemde de kullanıcılar tarafından oldukça ilgiyle karşılandı. Üstelik kullanıcılar Google Drive uygulamasının gelecek vadettiğini de belirten yorumlarda bulunmuştu. Ancak kimse Google Drive uygulamasının 5 milyardan fazla indirilme sayısına ulaşacağını beklemiyordu. Google Play Store’da yer alan ve 5 milyar indirilme sayısını geçen uygulamalar, kullanıcılar tarafından seçilen ve herkes tarafından kabul gören popüler uygulamalardan oluşuyor. Google Drive da bu uygulamalar içerisinde yerini aldı. Listede  Gmail, Google Chrome ve Facebook gibi uygulamalar da mevcut.

Genel olarak söylemek gerekirse, 5 milyardan fazla indirilmeye sahip çok nadir uygulamaları görüyoruz. Google Drive da bu uygulamaların arasında yer alıyor. Google, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak uygulamalar yayınlıyor ve yayınlamaya devam edecek gibi görünüyor. Kullanıcılar da Google tarafından sunulan bu ayrıcalıkların farkında ve olabildiğince desteğini sunuyorlar. Google Drive ile birlikte verilerini saklayan ve depolayan kullanıcılar böylece telefonlarında gereken kullanılabilir boş alanı da edinmiş oluyor.

Siz Google Drive uygulamasını kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız uygulama hakkındaki düşünceleriniz neler?

Kaynak: 
https://www.digitalinformationworld.com/2019/12/google-drive-crosses-5-billion-installs-mark-on-the-play-store.html

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap