1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. WhatsApp, 2020 yılında desteklemeyeceği cihazlar belli oldu

WhatsApp, 2020 yılında desteklemeyeceği cihazlar belli oldu

Dünya üzerinden oldukça popülerleşen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2020 yılında destek vermeyeceği cihazları ve platformları açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 1 Ocak'tan itibaren bazı android cihazları desteklenmeyecek.


Yıllar geçtikçe değişen işletim sistemleri artık eskiye nazaran daha güncel cihazlara desteğini sunuyor. Eskiyen akıllı telefonlara karşı desteğini de yavaştan kaybediyor. Bugün dünya üzerinde oldukça popüler olan ve bir desteğini daha sonlarından WhatsApp uygulaması haberimiz var. Facebook bünyesinde bulunan WhatsApp, yapmış olduğu açıklama ile birlikte, WhatsApp desteğine sahip olmayacak cihazları açıkladı.

WhatsApp dünya üzerinde kullanılan en çok anlık mesajlaşma uygulaması desek yanlış olmayacaktır. WhatsApp geliştiricileri ise her geçen gün uygulamayı geliştirip yeni özellikler eklemeyi ve işlevselliği artırmayı da ihmal etmiyor. Uygulamayı ister işiniz için isterseniz de kişisel olarak kullanın, her türlü işlevselliği sağlıyor.

Photo by Christian Wiediger on Unsplash

WhatsApp kendi blog sayfasında yayınladığı yazıda 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren desteğini kestiği cihazları da açıklamış oldu. Şirket yaptığı açıklama ile birlikte aşağıda yer alan cihazlarda, artık yeni bir WhatsApp hesabı açılamayacağını veya hesaplarını doğrulayamayacaklarını da belirtti.

  • Android 2.3.7 Gingerbread ve önceki sürümler 

WhatsApp blog yazısından anlayacağımız kadarıyla, bu desteğin sonlanması uygulamanın kullanılamaz hale getirmiyor sadece uygulama üzerinde bulunan bazı özelliklerin kullanılamayacağını söylüyor.

WhatsApp, her sene başka bir cihaza veya işletim sistemine desteğini kesmesinin arkasında ise, kullanıcıların eski sürümleri veya cihazları kullanım sayısı ve bu sürüm ve cihazlara olan desteğinin azalması olarak görülüyor. Böylece eski sürüm ve cihazlardaki WhatsApp desteği de böylece sonlandırılmış oluyor.

Konuyu özetlemek gerekirse, Android 4.0.3 ve sonraki sürümleri kullanıyorsanız, endişe etmenize gerek yok. Eğer daha eski bir sürüme sahipseniz, artık daha güncel bir cihaz almanın vakti geldi demektir.

Kaynak: 
https://www.androidpit.com/which-smartphones-whatsapp-no-longer-works-on

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap