Golf oynamanın tam zamanı

Spor kategorisi, her platformda olduğu gibi mobil platformlarda da en çok tercih edilen kategorilerin arasında yer alıyor. Futbol, basketbol, teniz ve yarış oyunları hiç şüphe yok ki listenin en başındalar. Ancak bu liste, mobilde küçük bir değişiklikle karşımıza çıkıyor; çünkü golf oyunları diğer platformlara kıyasla mobilde en çok indirilen spor oyunlarından biri.

Karantina günlerinde her yaşa ve her zevke hitap edecek oyunlar seçmeye özen gösterdiğimizi daha önce de belirmiştik. Baktık ki golf eksiğimiz var, hazır golf oyunları arasına yeni bir üye de katılmış, hemen paylaşalım istedik.

Golf Challenge, 1’e 1 online mücadeleler üzerine kurulu yepyeni bir golf oyunu.

Şöyle uzandığınız yerden, can sıkıntınızı gidermek adına tüm dünyadan oyuncularla golf rekabetine girmek hiç de fena fikir değil gibi. Ne dersiniz?

Oyun, hiç vakit kaybetmeden deyim yerindeyse apar topar ilk maçınıza çıkarıyor. Bir yandan eğitici bölüm görevi de üstlenen maç sayesinde hem ilk maçınızı gerçekleştirmiş oluyor hem de kontrolleri öğreniyorsunuz. Öncelikle topu göndereceğiniz noktayı belirliyor, ardından da parmağınızı sopa ile vururmuş gibi toptan geriye doğru çekerek vuruş gücünüzü ayarlıyorsunuz. Kısacası, bir maç yaptıktan sonra kolaylıkla kavrayabileceğiniz bir kontrol sistemi mevcut. Ancak elbette ki rüzgar faktörü, kumlu ve sulu alanlar gibi detayları hesaba katmayı da unutmuyorsunuz.

Bu tür online oyunlarda görmeye alışkın olduğumuz, ortaya para konulan ve maçın galibinin konulan parayı aldığı sistem burada da geçerli. Kupa sayınızı ve kazandığınız parayı artırdıkça, daha büyük paralar kazanacağınız, daha güçlü rakiplerle karşılaşacağınız bölümler sizleri bekliyor. Aynı zamanda elde ettiğiniz başarılar doğrultusunda kazandığını çantalardan çıkan çeşitli golf sopaları, topları gibi araçları da ekipman listenize ekleyip, geliştirmeniz oyundaki hakimiyet artırmanız açısından önemli.

Oyunun grafik konusunda başarılı olduğunu söyleyebiliriz fakat bir karşılaştırma yapmadan da geçmeyeceğiz. 2019 yılının sonları doğru yayınlanan Golf King oyununu hatırlayanlarınız olacaktır. Kendisini bu güne kadar gördüğümüz en başarılı golf oyunu olarak tanımlamış ve sunduğu özelliklerle golf oyunları kategorisinde çıta belirleyici bir oyun olacağı biliniyordu. Açıkçası Golf Challenge az önce de söylediğimiz üzere, her ne kadar oynanış ve grafik anlamında başarılı bir performans ortaya koyuyor olsa da oyunu karakter bulunmaması, golf sopalarının oyun esnasında gözükmemesi gibi eksiklerle maalesef Golf King’in bir adım gerisinde kalıyor.