Bilgisayar verilerinin yarışına katılın

Yarış oyunu denince herkesin aklına benzer görüntüler canlanır. Gerçek hayattan uyarlanan araba, motosiklet, bisiklet vb. araçların yarışları ve dijital olanakların hayal gücüyle birleştirilmesi sonucu oluşturulan daha sıra dışı diyebileceğimiz yarışlar. Pek çoğumuz bugüne kadar bunları ve bunlar gibi onlarca yarış oyununu deneyimledik, deneyimlemeye devam ediyoruz. Peki ya size henüz deneyimlemediğiniz bambaşka bir yarış oyunu var desek?

Her zaman söylüyoruz; alışıl oyun yapılarını deyim yerindeyse ters yüz ederek bambaşka deneyimler sunan oyunlara özel bir ilgimiz var. Onlardan biri olan DATA WING ile tanışmakta belki biraz geç kaldık ama iyi ki tanıştık ve sizi de tanıştırmaktan mutluluk duyarız.

DATA WING, yarış aracı olarak bir imleci yönlendirdiğimiz ve sistemdeki verileri ilgili bölümlere taşımakla görevli olduğumuz bir yarış oyunu.

Biraz daha detaylandırmak gerekirse; bir bilgisayar yazılım sistemindeki veri iletimi yapan milyonlarca taşıyıcıdan biriyiz ve bilgisayar kullanıcısının komutlarını yerine getirmekle yükümlüyüz. Bambaşka bir yarış deneyimi demiştik.

Bilgisayar kullanıcısının komutlarını bize ileten Anne adından bir sistem yetkilisi bulunuyor. Bize bütün görevleri veren de o. Anne’in yönlendirmeleri doğrultusunda hareket edip, belirlenen süreleri aşmadan verileri taşımaya çalışıyoruz. Pist olarak da adlandırabileceğimiz, verileri taşıdığımız yolda, ekranın sağına-soluna dokunarak imleci yönlendiriyor, aynı anda basarak fren sistemini devreye sokuyor ve duvarlara olabildiğince yakın temasta bulunup ivme kazanarak hızlanıyoruz.

İlerleyen bölümlerde içinde bulunduğumuz yazılım sistemi bir şekilde bozuluyor ve Anne’den gelen komutlar tamamen mantık dışı bir hal alıyor. İşte oyunun, daha doğrusu bizim kaderimiz de burada değişiyor. Anne’in saçmalamasından ötürü komutayı ele alıp, verilerin doğru şekilde iletilmesi için bir anlamda kendi hikayemizi yazmaya başlıyoruz.