1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Chess 3D Animation: Satranç taşları canlanıyor

Chess 3D Animation: Satranç taşları canlanıyor

Chess 3D Animation, adından da anlaşılacağı üzere taşların normal hallerinden farklı olarak 3 boyutlu karakterlere büründüğü bir satranç oyunu.


Satranç taşları canlanıyor

Harry Potter serisinin ilk filmi Felsefe Taşı’nın son sahnelerinden biri olan satranç sahnesi filmin hayranları mutlaka hatırlayacaktır. Harry, Ron ve Hermione’nin canları pahasına oynadıkları bu satranç maçının hiç şüphesiz ki en ilgi çekici tarafı ise taşların canlanmış olmasıydı. Satranç taşlarının birbirlerini kılıçlarla paramparça ettikleri bu sahne, gerek serinin gerek de fantastik sinema tarihinin en akılda kalan sahnelerinden biri oldu.

Filmin bu sahnesinden sonra seneler boyu satranç taşlarının canlandığı pek çok satranç oyunu gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Öyle ki taşların canlanma fikriyle oyunun tam anlamıyla bir savaş sahnesini andırması oyunu daha da ilgi çekici kılıyor.

Chess 3D Animation, adından da anlaşılacağı üzere taşların normal hallerinden farklı olarak 3 boyutlu karakterlere büründüğü bir satranç oyunu.

Tamamen klasik satranç kurallarının geçerli olduğu oyunda dilerseniz yapay zekaya karşı dilerseniz aynı telefon üzerinden arkadaşınızla dilerseniz de online rakiplerle karşılaşabiliyorsunuz.

Taşların 3 boyutlu karakterlere bürünmesinin oyunun en önemli özelliği olduğunu söylemiştik fakat buna karşılık gelen anlamdaki grafik kalitesi yetersiz kalıyor diyebiliriz. Gerek satranç tahtası gerek taşların birbirini yerken yaptığı saldırıların efekt kaliteleri maalesef tatmin edici değil. Ancak yine de satranç oynamaktan keyif alanlar için bu tarz 3 boyutlu bir oyun oldukça keyif verecektir.

Neden sevdik?

  • Satranç tahtasını 360 derece çevirebiliyoruz. Böylece her hamleden önce detaylı bir şekilde incelemede bulunabiliyoruz.
  • Kılıç kalkan kuşanmış taşlardan büyü yapan taşlara kadar taşların sahip olduğu saldırı güçleri, taş yeme anındaki aksiyonun merakla beklenilmesini sağlıyor.
  • Yukarıda belirttiğimiz 3 farklı oyun modunun yanı sıra bir de bulmaca modu bulunuyor. Yapılması gereken en doğru hamleyi yaparak bulmacayı çözmeye çalışmak, oyunun her anında doğru hamlelerin nasıl yapılacağına dair bir öğretici taraf da barındırıyor.

Siz sormadan biz söyleyelim!

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 54 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Hayır
Uygulama içi satın alma var mı? Hayır
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap