1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Concert Kings: Rock grubu menajeri olmak

Concert Kings: Rock grubu menajeri olmak

Concert Kings, bir rock grubunun menajerliğini üstlenerek grubun her şeyiyle ilgilendiğiniz ve her geçen gün dünya çağında konserler vermeye doğru adım adım yürüdüğünüz bir oyun.


Rock grubu menajeri olmak

Her çocuğun ya da gencin hayali diyebileceğimiz türden bir hayal değildir rock yıldızı olmak. Hele ki Türkiye’de rock müziğe olan bakış açısını ve yaklaşımı da düşündüğümüzde çok da bir şey söylememize gerek yok diye düşünüyoruz. Herkes aynı şeyi yaşamadı elbette fakat ailemiz duymasın diye şarkıları kısık sesle dinlemek, konserlere gizlice gitmek vb. davranışlar aklımıza ilk gelen davranışlar oluyor. Durum bu iken de bırakın rock yıldızı olabilmeyi elimize gitar almak için bile uzun seneler beklemek zorunda kaldık.

Kimimiz ne yapıp edip sevdiği müzikten kopmayarak küçük çaplı da olsa müzik grupları oluşturup, stüdyolarda çaldı ama bunu hobiden öteye götüremedi; kimimiz de hiç yılmadan devam ederek hayalini kurduğu o sahneye çıkıp o soloyu attı. İşte bu oyun, o sahneye çıkıp o soloyu atamayanlar için geliyor.

Concert Kings, bir rock grubunun menajerliğini üstlenerek grubun her şeyiyle ilgilendiğiniz ve her geçen gün dünya çağında konserler vermeye doğru adım adım yürüdüğünüz bir oyun.

Hani vardı ya, sporcu olmayı istersiniz ama bunu başaramayıp antrenör ya da spor gazetecisi olursunuz; işte bu da bir nevi o hesap…

Grubun menajerisiniz fakat sadece grubun işleriyle ilgilenmiyor aynı zamanda oyunun doğası gereği sahnede de aktif olarak rol alıyorsunuz. Nasıl mı? Oyun tamamen idle oynanış tarzını benimsemiş. Bir yandan grup üyelerinin yeteneklerini, sahne ekipmanlarını vb. geliştirmeleri yaparken bir yandan da parmağınızı ekrana belirten müzik notaları üzerinde kaydırarak para kazanıyorsunuz. Bu şekilde ilerleyerek menajeri olduğunuz grubun dünyanın en tanınan ve en çok kazanan grubu olmasını sağlayamaya çalışıyorsunuz.

Neden sevdik?

  • Ses mühendisinden yapımcıya, makyaj sanatçısından müzik yazarına kadar bir müzik grubunun ihtiyaç duyacağı kişileri ekibe dahil edip, grubun profesyonel seviyelere ulaştırıyorsunuz.
  • Konserin belirli zamanlarında gitaristin üstüne tıklayıp, daha sonra parmağınızı ekranda hızlıca kaydırarak solo atma zevkine erişebiliyorsunuz.
  • Sanalda da olsa bir rock müzik grubunun yolculuğuna eşlik etmek hatta o grubu zirveye çıkarmak için verilen uğraş, bu deneyimi yaşamak isteyip de yaşayamayanların içinde kalan ukdeyi biraz da olsa gideriyor.

Siz söylemeden biz söyleyelim!

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 321 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Hayır
Uygulama içi satın alma var mı? Evet
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap