Deve kuşlarının etkileyici dansı

Deve kuşları ve insanlar arasında bir savaş olduğunu biliyor muydunuz? Takvimler 1932’yi gösterdiğinde tarihin en garip savaşı olan ve Büyük Deve Kuşu Savaşı adı verilen bir savaş gerçekleşti. 1929’daki ekonomik kriz Avustralya’yı da vurur ve 1. Dünya Savaşı’ndan sonra ülkesine dönen askerlerle birlikte ülke, çıkmaza sürüklenir. Tam da bu esnada 20.000 civarındaki deve kuşu üreme dönemleri için Avustralya’ya göç ederler. Çiftçilerin ürünlerine dadanmaya başlayan hayvanlara Avustralya ordusu makineli tükeflerle ateş açmaya başlar fakat bu savaşın galibi deve kuşları olur.

Deve kışlarıyla ilgili ilk defa bir oyun yazacağımız için, tarihin en garip olaylarından olan bu savaştan bahsetmeden geçmek istemedik. Neyse, savaşı bir kenara bırakalım ve o zaman dans edelim.

Ostrich Among Us, deve kuşu dans grubunun bir üyesi olarak dünyayı gezip, dans ettiğiniz oldukça keyifli ve eğlenceli bir oyun.

Refleks beceriniz başta olmak üzere ritim duygunuzu da sınamanızı sağlayan oyun, arcade ve müzik kategorilerini aynı potada eritiyor.

Gruptaki diğer üyelerin hareketlerini takip ederek kareografiye uyum sağlamaya çalışıyorsunuz. Sıranın en sonunda yer aldığınız için, gruptaki diğer arkadaşlarınızın yaptığı hareketi takip edip, tam zamanında aynısını yapmak zorundasınız. Parmağınızı sağa-sola, aşağı-yukarı kaydırma ve ekrana tıklama gibi oldukça basit bir kontrol sistemi mevcut.