1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Dots & Co: Noktaları birleştirme bağımlılığı

Dots & Co: Noktaları birleştirme bağımlılığı

Dots & Co, bulmada kategorisine son yıllarda damgasını vurmuş Dots serisinin en son oyunu.


Noktaları birleştirme bağımlılığı

Herkesin favorisi olan ve telefonundan ne olursa olsun kesinlikle eksik etmediği mutlaka bir tane oyunu vardır. Hatta bizler gibi oyun oynamadan duramayanların bu listesi daha da kabarıktır ama temel olarak ikiye ayırdığımızda bir tane vakit geçirmek ya da kafa dağıtmak için bir tane de kendimizi tamamen kaptırdığımız oyunlar olarak kategoriler bile oluşturuyoruz.

Mobil platformlarda bulmaca denince son yıllarda akla en çok gelen oyunlar hangileridir diye bir soru sorsak farklı cevaplar olacaktır elbette fakat eminiz ki büyük çoğunluğun ortak cevapları arasında Dots, mutlaka olacaktır.

Dots & Co, bulmada kategorisine son yıllarda damgasını vurmuş Dots serisinin en son oyunu.

Dots: A Game About Connecting ve Two Dots’un ardından tarzını bozmayarak yine kendine has yapısıyla sevenlerinin karşısına çıkan Dots & Co pek çok kişinin çoktan favorileri arasına girdi bile.

Serinin diğer iki oyununu oynayanlar bu oyuna da kolayca uyum sağlayacaklardır. Hiç bilmeyenler için en basit haliyle kısaca bahsetmek gerekirse, aynı renkteki en az iki noktayı birbiriyle bağlayıp yok etmeye çalışıyoruz. Bunun yanı sıra yine her bölümde belirtilen renklerden belirtilen sayılarda noktaları toplamanız gerekli.

Gerek oynanış gerek grafik olarak önceki oyunlardan çok bir farkı olduğunu söyleyemeyiz fakat 300’den fazla yeni seviyeyle hem profesyoneller hem de acemiler için dengeli bir ortam oluşturulmuş. Birde fazla noktayı aynı anda yok edebileceğiniz çeşitli mekanizmalar ve yardımcı karakterler de aynı şekilde varlığını koruyor. Son olarak söyleyelim, renk körü olanlar ayarlar sekmesinden renk körü modunu aktif ederek rahatlıkla oyunun tadını çıkarabilirler.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap