Görsel ve işitsel bir şölen

Bir bulmaca oyunundan beklentiniz nedir? Bu soruya onlarca farklı cevap bulunabilir. Kimi gizli nesneleri bulmaya çalışmaktan, kimi rakamlarla haşır neşir olmaktan, kimi de dijitalin sağladığı imkanları başka boyutlara taşıyan oyunlardan hoşlanır. Nedir başka boyutlara taşımaktan kastımız?

Bağımsız oyun geliştiricilerinin bulmaca kategorisindeki önlenemez yükselişi ve bu doğrultuda da bulmaca oyunlarına seviye atlatmaları, aslında tam da yukarıdaki sorumuzun cevabını veriyor. İşte onlardan biriyle daha birlikteyiz.

OCO, farklı platform yapılarından oluşan büyük bir yuvarlağın sürekli döndüğü ve bizim de, yönlendirdiğimiz noktayı zıplatarak platformlar arasında dolaştırıp, nesneleri toplamaya çalıştığımız bir oyun.

Pek çok bağımsız oyun festivalinde adaylıkları bulunan ve eleştirmenler tarafından övgüye boğulan yapım, açıkçası son zamanlarda gördüğümüz en keyifli bulmaca oyunlarından birisi.

Yapmanız gereken tek şey ekrana doğru zamanda dokunarak noktayı zıplatmak ve yönünü değiştirmek için doğru platform yapılarına çarpmasını sağlamak. Zaten bu yönüyle de çok katmanlı bir oynanış tasarlanmış. Ne kadar az sayıda hamle yapıp, nesnelerin tamamını toplarsanız puanınız da o kadar fazlalaşıyor.

Oyunun en dikkat çekici ve keyif veren taraflarından biri de, her bölüm için ayrı oluşturulmuş müzikler oluyor. Üstelik oyuncu bu müzikleri oyun esnasında yaptığı hamlelerle çalıyor. Hem nesneleri toplarken hem de platformlar arasında dolaşırken farklı seslerin ortaya çıkmasıyla bu keyifli atmosfere bir de deneysel tarzda müzikler eşlik ediyor.

Neden öneriyoruz?

  • Hem kendi bölümlerinizi yaratabiliyor hem de diğer oyuncuların yarattıkları bölümleri oynayabiliyorsunuz.
  • Menüsünden oyun içi tasarımına kadar benimsenen minimalist grafik tarzı, oyunun kimliğini harika yansıtıyor.
  • Her gün için özel tasarlanan bir bölüm sunuluyor ve oyuncular bu bölümü, verilen görevler doğrultusunda en iyi şekilde bitirmek için mücadele ediyorlar.

Teknik Bilgiler

  • Telefonunuzda 105 MB yer kaplar.
  • Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.
  • Uygulama içi satın alma bulunmaktadır.
  • Kullanmak için oturum açmak gereklidir.