1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Hellrider 2: İskeletler diyarında bir et parçası

Hellrider 2: İskeletler diyarında bir et parçası

Hellrider 2, cehennemde yaşayan iskeletler tarafından yakalanıp cehenneme hapsedilen ve daha sonra arkadaşının yardımıyla hapsedildiği yerden kurtulup, İskelet Kral'a karşı mücadeleye girişen bir karakteri konu alıyor.


İskeletler diyarında bir et parçası

Hangi birimiz istemiyoruz ki aksiyon filmlerinden fırlamış sahnelerin benzerleriyle dolu bir oyun oynamayı? Öyle ya, çoğu kişinin aksiyon oyunundan beklentisi de haklı olarak bu oluyor fakat özellikle mobil oyunlardaki kategorilendirme sıkıntısından dolayı aksiyon hissini oyuncu tarafına geçiremeyen bazı oyunlar, maalesef aksiyon kategorisinde yer alarak kelimenin tam anlamıyla heves kırıyor.

Diyelim ki saniyeler içinde sırayla kara, hava ve deniz araçlarıyla yol alacak, bunu yaparken de bir yandan düşmanlarla savaşıp, bir yandan da engellere çarpmadan hayatta kalmaya çalışacaksınız. Nasıl ama, doyasıya aksiyon değil mi?

Hellrider 2, cehennemde yaşayan iskeletler tarafından yakalanıp cehenneme hapsedilen ve daha sonra arkadaşının yardımıyla hapsedildiği yerden kurtulup, İskelet Kral’a karşı mücadeleye girişen bir karakteri konu alıyor.

Oyunun oldukça beğenilen ilk versiyonunun ardından kusursuza yakın bu ikinci oyunu, hiç vakit kaybedilmeden sevenleriyle buluşturuldu. Oyunun geliştirici şirketinin aynı zamanda bizim de geçen senenin üst sıralarda yer bulan 99 dead pirates oyunun geliştiricisiyle aynı olduğunu da söyleyelim.

Oyuna ilk olarak bir motosiklet üzerinde başlıyoruz. Ancak ne motosiklet ne de ilerleyen bölümlerde kullanacağımız diğer araçların hiçbiri düz gitmiyor. Zaten karakter kontrolü de tam olarak bunun üzerine kurulu. Tek parmağımızla ekrana dokunarak karakterimizi sağa ya da sola yönlendiriyoruz. Basılı tuttuğumuzda ise drift moduna geçiyor ve düz fakat yavaş şekilde ilerleyebiliyoruz.

Gelelim oyunun aksiyon dolu detaylarına. Aynı bölüm içinde farklı aşamalardan geçiyoruz ve bu aşamalarda motosikletten uçağa oradan jet skiye kadar en başta da bahsettiğimiz gibi farklı araçlar kullanıyoruz. Her birinde öncelikli amacımız yoldan çıkmadan ve engellere çarpmadan hayatta kalmak. Öte yandan bazen düşmanların attığı bombalardan kaçmaya çalışıyor, bazen biz onlara bomba atıp devre dışı bırakıyor, bazen de diğer uçaklarla it dalaşına giriyoruz. Kısacası, dur durak bilmeyen bir aksiyon oyununda zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz.

Neden Sevdik?

  • Bölüm son mücadelelerinde devreye giren devasa İskelet Kral ve ondan kaçma süreci, o kısma gelen kadar yaşadığımız aksiyonu alıp zirveye çıkarıyor. Zaten oyunun genel anlamdaki en zor ama bir o kadar da en aksiyonlu tarafı İskelet Kral ile mücadele ettiğimiz bu kısım oluyor.
  • Bölümler arasında zaman zaman devreye giren yarış modlarında, aynı araç tipine sahip bir iskeletle kıyasıya yarışlara giriyor ve kazandığımız takdirde ekstra puanlar elde edebiliyoruz.
  • Sadece tek parmakla oynanabilmesine rağmen oyuncuyu bu kadar fazla aksiyona doyuran nadir oyunlardan.

Siz sormadan biz söyleyelim!

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 87.84 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Hayır
Uygulama içi satın alma var mı? Evet
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap