Karşınızda 9 canlı bir samuray!

Hiç alakası olmadığı halde kendini bir anda Kung Fu ustası olarak bulan bir pandanın hikayesinin anlatıldığı Kung Fu serisi, her daim aşçılığa merakı bulunan bir farenin Fransa’nın en ünlü şeflerinden birine dönüşmesini anlatan Ratatouille, şehrin güvenliğini sağlayan polislerin tavşan, gergedan gibi hayvanlardan büründüğü sayısız animasyon izledik bu güne kadar. Hayvanların insani yeteneklere sahip olması, çizgi film var olduğundan bu yana en çok kullanılan karakter yaratımlarının başında geliyor.

Peki oyun dünyası bu türdeki karakter yaratımlarından geri kaldı mı? Elbette ki hayır; aksine, özellikle mobil sektörde hayvanların insani yeteneklere sahip rollerle başrole geçtiği onlarca oyun bulunuyor ve yenileri de gelmeye devam ediyor.

Neko Samurai, bizleri Japon kültür tarihinde önemli bir yeri bulunan samuray dönemine götürüyor ve samuray bir kedinin kurbağa ninjalarla olan savaşını anlatıyor.

Oynanışıyla, hikayesiyle ve grafikleriyle tamı tamına bir arcade oyunu olan Neko Samurai, son zamanlarda mobil platformlarda boy gösteren ve arcade tanımına uyan en dikkat geçici oyunlardan biri.

Kedi samurayımız sabit şekilde dururken sağından ve solundan kurbağa ninjalar saldırıya geçiyor. Biz de ekranın sağına ve soluna dokunarak kılıçlarımızla bu kurbağaları öldürmeye çalışıyoruz. İlk başta oldukça basit görünse de kurbağalar toplu halde saldırmaya başlayınca parmak hızımız ve oyun becerimiz devreye giriyor. Aynı zamanda farklı saldırı stillerine sahip kurbağaları doğru zamanlamayla öldürebilmek de hiç kolay olmuyor. Fazla puan toplamak için, kurbağaların bize en yakın olduğu noktada kılıcımızı sallamamız ve en iyi vuruşu yaparak öldürmemiz de önemli.