Küçük mezarların büyük dünyası

Hangi platform için olursa olsun, hangi kategoride yayınlanacaksa yayınlansın, bir oyun geliştirirken hiç şüphe yok ki en önemli hamle evren yaratmak oluyor. Karakterler, bu karakterlerin özellikleri, grafik tarzı, müzikler, oyun içi sesler, oynanış vs. hepsi önemli elbette ki fakat tüm bunların, yaratılan evren doğrultusunda kurgulanması gerekiyor. Az sayıda da olsa bunu göz ardı eden geliştiriciler de doğal olarak oyunseverlerden karşılık bulamıyorlar.

Bundandır ki bizler, oyun seçerken her şeyden önce yukarıda da söylediğimiz gibi kategorisi ne olursa olsun yaratılan evreni inceliyoruz. Örneğin, grafikleriyle ve oynanışıyla retro tarzda bir oyun yaptım demek tek başına yeterli olmuyor, çünkü oyuncuyu oyunun içinde tutacak bir hikaye olmayınca oynamanın da çok bir anlamı kalmıyor.

Tiny Tomb: Dungeon Explorer, tuhaf hikayesi, ilginç karakterleri ve voxel tarzındaki retro grafikleriyle birbirinden farklı küçük dünyalardan oluşan roguelike macerası türünde bir oyun.

Zindanları tarayarak ilerleme olarak bilinen ve klasik bir oynanış sunan eski nesil bir evren karşılıyor bizleri.

Arkadaşları bir canavar tarafından kaçırılan Sam karakterini yönlendiriyoruz. Canavarın istediklerini zindanlarda arayıp bulacak ona getiriyor ve beslenmesini sağlıyoruz. Zindanlarda fazlası bizleri bekliyor. Canavarların yakınından geçmemek, tuzaklara yakalanmamak önemli; ki aynı zamanda hem canavarları öldürmemiz hem de tuzakları etkisin hale getirmemiz de mümkün.

Geçiş yaptığımız her zindanı yerindeyse dip köşe gezmeden geçmemeliyiz. Anahtarlar, bize kolaylık sağlayacak silahlar alabileceğimiz altınlar gibi nesneler büyük önem teşkil ediyor. Toplamda 4 farklı dünyayı keşfedip, canavarın isteklerini yerine getirerek arkadaşlarınızı kurtarmaya çalışacağınız bu macerada şimdiden herkese kolaylıklar ve keyifli saatler diliyoruz.