Renklerle haşır neşir olalım!

Her rengin bir anlamı olduğu ve renklerin beynimizde farklı uyarımlar yaptığı hepimizin bildiği bir gerçek. Mutluluk, enerji, hüzün, zevk, huzur ve onlarca duyguyu uyandırıp, canlandırır renkler. Bu doğrultuda, doğru zamanda doğru renklerle haşır neşir olabilmek, insan psikolojisi üzerinde oldukça olumlu etkiler yaratır.

Karantinadaki birince ayımızı doldurmak üzere olduğumuz bu günlerde, belki çimenin yeşiline, denizin mavisine hasret kaldık ama renkler her yerde…

Color Spots, farklı renkte ve hareket halinde olan noktaları, sabit duran çeşitli geometrik şekillerin üzerine denk getirmeye çalıştığımız bir oyun.

Hem basit yapısıyla hem de ilk seviyeden son seviyeye kadar ekranı farklı renklere boyamasıyla, renklere özlem duyduğumuz şu günlerde, renklerle haşır neşir olmamızı sağlıyor.

Kendi ekseninde daireler çizen renkli noktayı ekranın farklı yerlerine yerleştirilmiş geometrik şekillerin üzerine denk getirmeye çalışıyoruz. Noktayı her geometrik şekle denk getirdiğimizde, noktanın daire çizdiği eksen de değişiyor. Yani işin içinde küçük çaplı bir strateji de bulunmakta. Eğer ki noktayı doğru sıralamayla şekillere denk getiremezseniz, noktanın çizdiği eksene hiçbir geometrik şekil denk gelmiyor ve bölüme baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz.