Seçimlerin kazanını boks belirleyecek!

Gerek ABD’nin gerek de Avrupa’nın önde gelen ülkelerinin siyasi seçimleri tüm dünya tarafından merakla takip ediliyor. Adayların vaatleri, mitinglerinde kalabalık, konuşmaları, siyasi söylemleri, gündelik yaşamda halkla olan ilişkileri… Ancak hiç şüphe yok ki ABD’deki başkanlık seçimleri, o dönemde siyasi anlamda dünyanın en çok ilgi çeken haberlerinde zirveye oturur.

Başkan adayları seçim gününe kadar başta ABD olmak üzere tüm dünyada birer siyasi ikon olarak ekranlarda boy gösterir, oy toplamak adına ağızlarından çıkan sözler veya yaptıkları bir davranış tüm dünyada gündemi belirler. Peki ya seçimler demokratik yolla değil de boks maçlarıyla belirlenseydi?

Election Year Knockout, siyasi bölünmeyle parçalanmış ABD’de başkan adaylarının boks maçlarıyla birbirini yenmeye çalıştığı ve ABD bakanının bu yolla seçildiği oldukça komik ve eğlenceli bir oyun.

Bir tarafta Demokratlar, diğer tarafta Cumhuriyetçiler! Her biri Beyaz Saray’ın kapılarını ardına kadar açmak için ringe çıkıyorlar!

Siz de adaylardan biri olan bir karakteri canlandırıyorsunuz ve ülkenin dört yanındaki diğer adaylarla boks maçlarına çıkıyorsunuz. Job Bush, Joe Amca, Birdie Sanders gibi siyasi figürler de parodi isimleri ve karakterleriyle bok yaptığınız adaylar arasında bulunuyor. Her bölgenin birden fazla adayı bulunmakta. Siz de bölge bölge gezerek bu adayları yenilgiye uğratıyor ve her bölgeden seçmen sayınızı artırıyorsunuz. Amacınız da ülkedeki tüm adayları yenilgiye uğratarak son rakip olan Donald Trump ile final maçını yapmak.

Boks maçlarındaki kontrol mekanizması ise oldukça kolay. Parmağınızı sağa sola kaydırarak rakibinizin yumruklarından kaçarken, ekrana dokunarak da yumruk sallıyorsunuz. Enerjinizi belli bir seviyeye getirince de parmağınızı yukarı kaydırarak nakavt edici vuruş dediğimiz vuruşları yapıyorsunuz. Bu uzun ve meşakkatli süreçte, kazandığınız puanlarla karakterinizi cinsiyetinden ten rengine, saç modelinden kıyafetine kadar baştan aşağı kişiselleştirebilmeniz ve partinize isim vermeniz de mümkün.

Neden Öneriyoruz?

  • Bir boks oyununda bu kadar güleceğimizi düşünmezdik. Oyun boyunca hem karşımıza çıkan parodi karakterlerin replikleri hem de hikayenin ilerleyişi muazzam bir absürtlükle bezenmiş.
  • Maçlardan sonra ana haber bülteninde sunucuların son dakika haberlerini aktarması ve seçim sürecini anlatır gibi boks maçlarındaki sonuçları anlatması, oyunlardaki sinematik anlayışı bambaşka bir atmosfere taşımış
  • Hikaye modunda ABD’deki adaylarla dövüşürken, dilerseniz ekstra bölümlerde Kim Jong-un, Justin Trudeau gibi diğer dünya liderleriyle de ringe çıkıyorsunuz.

Teknik Bilgiler

  • Telefonunuzda 103 MB yer kaplar.
  • Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.
  • Uygulama içi satın alma bulunmaktadır.
  • Kullanmak için oturum açmanız gerekmemektedir.