1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Spies in Disguise: Ajanların takım çalışması

Spies in Disguise: Ajanların takım çalışması

Spies in Disguise: Agents on the Run, filmin hikayesi doğrultusunda filmdeki karakterlerin aksiyon dolu görevler yürütüp, her zamanki gibi kötü adamların planlarını engellemeye çalıştığı bir sonsuz koşu oyunu.


Ajanların takım çalışması

Yıllardan beri bir film vizyona gireceği zaman ya filmin fragmanını izler ya da filmle ilgili yazılanları okuyup öyle bilgi sahibi olurduk. Ancak öyle bir döneme girmiş bulunuyoruz ki, özellikle aksiyon ve macera içerikli Hollywood filmlerinin vizyona girmesinden kısa süre önce filmlerin resmi mobil oyunları çıkarılır oldu. Yaklaşık birkaç senedir sıklıkla rastladığımız bu durum, hiç şüphe yok ki önümüzdeki yıllarda daha fazla örnekle karşımıza çıkacak.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz sene pek çok filmin mobil oyun versiyonu bizlerle buluştu. Açıkçası sinema ve oyun sektörünün bu ortaklaşa işbirliği birer sinema hayranı ve oyunsever olarak bizim oldukça hoşumuza gidiyor. Yılın ilk sonsuz koşu oyunu önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan bir animasyon filmin uyarlamasından geldi.

Spies in Disguise: Agents on the Run, filmin hikayesi doğrultusunda filmdeki karakterlerin aksiyon dolu görevler yürütüp, her zamanki gibi kötü adamların planlarını engellemeye çalıştığı bir sonsuz koşu oyunu.

Özellikle animasyon sinemasını yakından takip edenlerin merakla beklediği film, artık çok da sürpriz sayılmayacak bir hamleyle mobil oyununu duyurdu ve başta filmi bekleyenler olmak üzere sonsuz koşu türünden hoşlananları da oldukça memnun edecek bir içeriğe imza attı diyebiliriz.

Filmin başrol karakterleri olan Lance Steling, Walter Beckett ve Marcy Kappel, oyunda da ana karakterler olarak karşımıza çıkmakta. Her bir karakterle verilen çeşitli görevleri tamamlamayı çalışıyoruz. Klasik bir sonsuz koşu oyununda olduğu gibi yine kaydırma yöntemiyle karakteri sağa – sola ve aşağı – yukarı yönlendirirken bir yanda altınları toplayıp, engellere çarpmamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda karşımıza çıkan düşmanları da etkisiz hale getirmemiz gerekiyor.

Başta Washington olmak üzere filmdeki mekanların pek çoğu sonsuz koşu alanı olarak oyuna oldukça başarılı şekilde uyarlanmış. Bununla birlikte yine filmdeki kanat takımları, alev şemsiyeleri, hızlı spor arabalar gibi aksiyon ögelerinin de oyuna eklenmesiyle, oyuncuların alışılmışın dışında bir sonsuz koşu aksiyonu deneyimi yaşanması sağlanıyor. Grafik kalitesinin ise açıkçası filmin grafik kalitesinden aşağı kalır yanı yok. Kısacası, iyiden iyiye aşina olduğumuz, filmin vizyona girmeden önce mobil oyununu oynama deneyimi bir kez daha başarılı şekilde oyuncu tarafına aktarılıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap