1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Starlit Adventures: Yıldızlar gökyüzünde değil, yeraltında

Starlit Adventures: Yıldızlar gökyüzünde değil, yeraltında

Starlit Adventures, Nuru ismindeki kötü bir gücün yıldızlar dünyasındaki yıldızları çalıp, onları yeraltına götürdüğü, bizim de bu yıldızları kurtarmak için Nuru'nun peşine düştüğümüz bir oyun.


Yıldızlar gökyüzünde değil, yeraltında!

Bir gün uyansak ve artık gökyüzünde yıldızları göremeyeceğimizi öğrensek ne hissederdik? Öyle ya, insanoğlu için bambaşka anlamlar ifade ediyor yıldızlar… Kimisi, bulutsuz ve güzel bir havada sırtını yere, gözlerini göğe çevirip yıldızları kendin yorgan yaparken, kimisi de astroloji yorumlamaları yapıyor. Herkesin ortak noktası ise, kafasını yukarı kaldırdığında tekrar tekrar hayranlıkla yıldızları izlemek oluyor.

Yıldızlar bizim hayallerimiz, rüyamız, duygularımız, gerçeklerimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, her şeyimiz olabilirler ve birileri onları bizden çaldığında peşine düşmek için bir saniye bile beklemememiz gerekir.

Starlit Adventures, Nuru ismindeki kötü bir gücün yıldızlar dünyasındaki yıldızları çalıp, onları yeraltına götürdüğü, bizim de bu yıldızları kurtarmak için Nuru’nun peşine düştüğümüz bir oyun.

Bo ve Kikki isimli iki karakterimizle, yeraltının en derinlerine inerek buradaki düşmanlarla savaşıyor, yıldızları götürdükleri yerden ait oldukları yere taşıyoruz.

Tamamen orijinal hikayeye ve oynanışa sahip oyunu aksiyon ve macera dolu, aynı zamanda da bulmacalarla bezeli bir platform oyunu olarak tanımlamak da mümkün. Karakterlerimizle sağa, sola ve aşağı hareket ederek bölümleri geçmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de yolumuzu açmak için sürekli kazılar yapıyor, kayaların altında kalmamaya çalışıyor, altınları ve elmasları toplayıp, Nuru’nun koruyucularını yok ediyoruz.

8 farklı fantastik dünya, her biri karakterlerimize özel güçler katan kıyafetler, hikayenin masalsı etkileyiciliği ve konsol kalitesindeki grafikleriyle birlikte standart platform oyunlarının dışına çıkmak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Yıldızların peşine düştüğümüz bu maceranın hepimize ilham vermesi dileğiyle…

Neden sevdik?

  • Ekranın alt kısmına konumlandırılan ve alışılandan daha büyük şekilde tasarlanan yönlendirme butonları sayesinde oldukça kolay bir oynanış mekanizması oluşturulmuş.
  • Gerek hikayesi gerek karakter tasarımları gerek de oynanışıyla 7’den 70’e her yaştan oyunsevere hitap etmeyi başarıyor.
  • İlerleyen seviyelerde kilidini açabileceğiniz meydan okumalar ve sonsuz kule modlarında hem ekstra bölümlerin tadını çıkarabiliyor hem de arkadaşlarınızla doyasıya bir rekabet içine girebiliyorsunuz.

Siz sormadan biz söyleyelim!

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 136 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Evet
Uygulama içi satın alma var mı? Evet
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap