1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Super Dinosaur: İnsanların dinozorlar dünyasındaki savaşı

Super Dinosaur: İnsanların dinozorlar dünyasındaki savaşı

Super Dinosaur: Kickin' Tail, yayın hayatına 2011 yılında başlayan, yazar Robert Kirkman ve tasarımcı Jason Howard tarafından isimli çizgi romanın oyun uyarlaması olarak karşımızda çıkıyor.


İnsanların dinozorlar dünyasındaki savaşı

Çizgi roman okuma kültürü ve alışkanlığı dediğimiz zaman hiç şüphe yok ki listenin başında X kuşağı olarak da adlandırılan ebeveynlerimiz ve büyüklerimiz yer alıyor. İlerleyen yıllarda her ne kadar bir sonraki kuşak Y kuşağı çizgi romanlarla yakın ilişki kurmaya devam etse de Z kuşağıyla birlikte bu kültürün artık iyiden iyiye yok olduğunu söyleyebiliriz. Oysaki gerek yazılı gerek görsel anlamda hayal gücünün sınırlarının zorlandığı böylesine değerli içeriklerin kaybolmaya yüz tutması oldukça üzüntü verici.

Oyun dünyasının her yaştan kişiyi içerikleri doğrultusunda kitap okumaya, film izlemeye ve araştırmaya sevk ettiğini her defasında söylüyoruz. O yüzden bugün, merkezimize çizgi romanları alıp, yine oyun aracılığıyla belki de hiç ilgisi olmayan kişileri bile çizgi roman okumaya heveslendirebiliriz diye düşünüyoruz.

Super Dinosaur: Kickin’ Tail, yayın hayatına 2011 yılında başlayan, yazar Robert Kirkman ve tasarımcı Jason Howard tarafından isimli çizgi romanın oyun uyarlaması olarak karşımızda çıkıyor.

Bilim adamları Doktor Dynama ve Max Maximus tarafından keşfedilen deliğin, dinozorların yaşadığı bir dünyaya açılmasıyla birlikte gelişen olayları konu edinen çizgi roman, kendi alanında son yılların en dikkat çekenlerinden ve bu başarı onu mobil dünyaya da taşıdı.

Maximus’un bir dinozorun genetiğiyle oynayarak dünyayı ele geçirmeye çalışması üstüne Doktor Dynamo ve oğlu Derek onu durdurmak için Süper Dinozor adını verdikleri dinozorun başında olduğu bir ekip kurup, Maximus’a karşı mücadele vermeye başlarlar. Oyun da tam olarak bunu konu ediniyor. Başını Süper Dinozor’un çektiği ekibimizle Maximus’un ekibine karşı savaşıyoruz.

Oynanış olarak bu tip karşılıklı mücadele oyunlarında kullanılan oynanış tarzından çok da farklı bir tarz benimsenmemiş. Karakterlerinizin her birinin bir güç sayısı bulunuyor ve kendini düzenli olarak yenileyen güç barını takip edip, karakterlerinizi savaş alanına sürüyorsunuz. Savaşçı dinozorların ve karakterlerin yanı sıra genelde kule savunma oyunlarında karşılaştığımız çeşitli silahlar da yine ekipmanlarımız arasında mevcut. 180’den fazla seviye, farklı görev türleri, kilidini açıp ekibinize dahil edebileceğiniz onlarca karakter derken oldukça başarılı bir çizgi roman uyarlamasıyla karşı karşıyayız diyebiliriz.

Neden sevdik?

  • Hikaye modunda belirli bir seviyeye geldikten sonra online PvP modunda sıra tabanlı şekilde diğer oyuncularla kıyasıya savaşabiliyorsunuz.
  • Bir çizgi roman uyarlamasına yakışacak şekilde grafik kalitesi oldukça üst seviyede. Aynı zamanda karakter tasarımları ve kullanılan canlı renklerle birlikte yaratılan göz alıcı atmosfer de cabası.
  • Popüler oynanış türlerini ve oyun ögelerini merkezine oturtup, böylesine başarılı bir çizgi roman uyarlaması ortaya koymak, metinde de söylediğimiz gibi kişilerin çizgi romana ilgi duymasında ön ayak olabiliyor.

Siz sormadan biz söyleyelim!

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 373 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Hayır
Uygulama içi satın alma var mı? Evet
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap