1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Taxi Sim 2020: Ben karşının taksisiyim

Taxi Sim 2020: Ben karşının taksisiyim

Taxi Sim 2020, dünyanın farklı şehirlerinde farklı saatlerde dur durak bilmeden taksi şoförü olarak direksiyon salladığımız bir oyun.


Ben kaşının taksisiyim!

Taksi konusu hepinizin bildiği üzere son zamanlarda gerek taksi şoförleri gerek de halk tarafında gündemi fazlasıyla meşgul ediyor. Müşteriler kendilerini daha güvenli hissedebilecekleri, kolay ulaşabilecekleri ve dürüst şoförlerin sürdüğü taksiler isterken taksi şoförleri ise taksicilik yaptığını iddia ettiği çeşitli yan kuruluşlardan ve korsan taksilerden şikayetçi. İşin özü, bu tartışma ve anlaşmazlık atılan – atılmayan adımlara bakıldığında daha da uzayacak gibi duruyor.

Yeterince stresle, sıkıntıyla boğuşmuyormuş gibi bir de bu tür problemlerle kafamızın meşgul olması haliyle çok da hoş değil. O yüzden gelin, tüm bu tatsızlıkları bir kenara bırakıp, kendimizi yollara vuralım.

Taxi Sim 2020, dünyanın farklı şehirlerinde farklı saatlerde dur durak bilmeden taksi şoförü olarak direksiyon salladığımız bir oyun.

Serinin bu en yeni oyununda grafik, oynanış, haritalar, görevler derken her anlamda çıta oldukça yükseğe konulmuş.

Kariyer, multiplayer ve serbest sürüş modu olmak üzere 3 farklı oyun modu mevcut. Sıradan otomobillerle başladığımız taksicilik serüvenimizde en başlarda basit şekilde yolcuları bir noktadan alıp diğer noktaya götürüyoruz. Bu aynı zamanda oynaması çok da kolay olmayan oyun için antrenman turları gibi de geçiyor ve deneyim kazanmamızı sağlıyor. İlerleyen bölümlerde ise kazandığımız paralarla yeni arabalar alıp, bu arabalarda sunduğumuz hizmetler derken hem müşteri kitlemizi artırıyor hem de daha fazla para kazanmaya başlıyoruz.

Benzer taksi simülasyon oyunlarına kıyasla grafik anlamında oldukça başarılı. Bunun yanı sıra arabanız arızalandığında bakıma götürmeniz, kirlendiğinde yıkamaya sokmanız gibi detaylarla da göz doldurmakta. Farklı direksiyon türleri, vites geçişleri, silecek, sinyal, korna vb. düğmeler de yine dikkat çeken özellikler olarak ön plana çıkıyor. Kısacası, bir başladınız mı uzun süre elinizden bırakamayacağınız bir oyun olarak senenin bu son günlerinde telefonlarınızdaki yerini almak için sizleri bekliyor.

Neden Sevdik?

  • New York, Miami, Roma gibi şehirlerden istediğinizi seçebileceğiniz gibi hangi saatte taksicilik yapabileceğinizi de seçerek açık dünya sürüş deneyimini yaşayabilirsiniz.
  • Sürüş tarzınızı müşteri tiplerine göre ayarlamanız gerekiyor. Bazı müşteriler acelesi olduğu için kırmızı ışıkta geçmenizi önemsemezken bazılar tam tersine tehlikeli sürüşlerden korkuyor.
  • Kazandığınız paralarla aldığınız lüks otomobillere özel taksi moduna geçebiliyor ve sadece VIP müşterilere hizmet verebiliyorsunuz.

Siz Sormadan Biz Söyleyelim

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 679 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Hayır
Uygulama içi satın alma var mı? Evet
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap