1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Vertical Adventure: Dene, öl, yeniden dene

Vertical Adventure: Dene, öl, yeniden dene

Vertical Adventure, yer çekimine meydan okuyan bir nesneyi ekranın istediğimiz yerine dokunarak yukarı doğru yönlendirip bitiş çizgisine ulaştırmaya çalıştığımız, bu süreçte de engellere çarpmayarak tüm nesneleri toplamak zorunda olduğumuz bir oyun.


Dene! Öl! Yeniden dene!

Kafa yormayan, zaman geçirmek için birebir, internet bağlantısı gerektirmediği için istendiği zaman istendiği yer oynanabilen oyunlar her zaman telefonlarımızda kendine yer buluyor. Bu yüzden de mobil özelindeki oyun kalitesi artık iyiden iyiye PC ve konsol seviyelerine yaklaşmış olsa dahi bahsettiğimiz bu oyun türünün örneklerinden en az bir tanesine gün içinde mutlaka elimiz gitmekte.

Sonsuz koşu, eşleştirme veya idle yani tıklama oyunları hiç şüphesiz ki yukarıda bahsettiğimiz durumlar için en uygun seçenekler. Bugün ise bu seçeneklerin dışına çıkış yine alışık olduğumuz bir yapıya sahip fakat benzerlerine kıyasla son zamanlarda gördüğümüz oynaması en keyifli yapımlardan biri.

Vertical Adventure, yer çekimine meydan okuyan bir nesneyi ekranın istediğimiz yerine dokunarak yukarı doğru yönlendirip bitiş çizgisine ulaştırmaya çalıştığımız, bu süreçte de engellere çarpmayarak tüm nesneleri toplamak zorunda olduğumuz bir oyun.

İlk birkaç bölüm oyunun mantığını kolayca kavrayacaksınız kavramasına ama oyun üzerinde hakimiyet sağlamanız biraz vaktinizi alacak; zira parmak hassasiyetinizin kontrolünü fazlasıyla iyi sağlamanız gerekmekte.

Bölümleri bitirebilmeniz için toplanması gereken bütün nesneleri toplamalısınız. Herhangi bir zaman kısıtlamanız bulunmuyor fakat ne kadar erken sürede bitirirseniz o kadar fazla puan alıyorsunuz. Üstelik sınırsız tekrar deneme hakkına sahipsiniz. Tüm bu bileşenleri topladığımızda az önce de değindiğimiz gibi parmak hassasiyetinizi oturttuktan ve bölümleri üst üste rahat şekilde geçtikten sonra oyundan esas keyfi almaya başlayacaksınız.

Neden Sevdik?

  • Tek parmakla oynayabildiğiniz gibi herhangi bir sanal buton bulunmadan parmağınızı sadece ekranda gezdirerek yönlendirmede bulunabiliyorsunuz.
  • Kazanılan puanlarla yönlendirdiğiniz objenin uzunluğunun ve biçimlerinin değiştiği yepyeni objelerin kilidini açabildiğiniz gibi her seviye için özel tasarlanmış renk tasarımları da ayrıca bir tat katıyor.
  • Her ne kadar zorlu bir oyun olsa da arka plandaki hafif müzik ve minimalist tarzdaki grafikleriyle bu tür oyunların çoğunun yarattığı sinir bozucu durum tamamen ortadan kaldırılarak aksine rahatlatıcı bir atmosfer sağlanmış.

Siz Sormadan Biz Söyleyelim!

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 77.23 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Hayır
Uygulama içi satın alma var mı? Evet
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap