Ana ekranınızı fotoğraflarla süsleyin!

Android kullanıcıların yani bizlerin başka işletim sistemlerini kullananlara kıyasla en çok ilgilendiğimiz konulardan biri de telefonumuzu kişiselleştirebilmek. Bu doğrultuda da kişiselleştirme uygulamalarıyla epey haşır neşir oluyoruz. Yazı fontumuzu değiştirmek, hareketli duvar kağıtları seçmek bir yana, ana ekranımızdaki widget alanlarını özelleştirmek, hiç şüphesiz ki bu konuda en çok vakit ayırdığımız alan.

Bildiğiniz üzere telefonunuzun ana ekran kısmında dilediğiniz kadar ekstra ekran açabiliyorsunuz. Düzenli kullandığınız uygulamaları veya sürekli oynadığınız oyunları buraya taşıyarak bir nevi kısayol oluşturulması mümkün. Peki açtığınız her widget ekranını fotoğrafla süslemeye ne dersiniz?

Simple Photo Widget, ana ekranınızdaki widget alanlarına fotoğraf ekleyerek bu alanları kişiselleştirebilmenizi sağlıyor.

Widget oluşturma özelliğini sıklıkla kullananlar için oldukça keyifli bir uygulama olduğunu söyleyelim.

Uygulamayı indirdikten sonra ana ekranınızda yeni bir widget alanı oluşturuyorsunuz. Ardından telefonunuzun modeline göre alt veya üst kısımdan “widget” seçeneğine tıklayıp buradan Simple Photo Widget uygulamasını seçiyorsunuz. Karşınıza bir menü açılıyor ve bu menüden galerinizdeki fotoğraflardan birini seçip, gerekli çerçevelendirme, renklendirme gibi düzenlemeleri yaptıktan sonra oluşturduğunuz fotoğrafı, istediğiniz widget ekranına sabitliyorsunuz.