Birbirimize ilham kaynağı olalım!

Düzenli takipçilerimizin bildiği üzere, bizler olabildiğince güncel veya kıyıda köşede kalmış diyebileceğimiz oyun ve uygulamaları sizlerle buluşturma çabası içinde olan bir platformuz. Ancak zaman zaman da çoğu kişi tarafından bilinen, hatta aktif şekilde kullanılanlara da yer veriyoruz; zira mobil platformlarla içli dışlı olmayanlar için bunlar gözden kaçmış olabiliyor.

Malumunuz, günümüz internet ekosisteminde en kayda değer olay, içerik üretmek. Hal böyle olunca da ulaşılabilecek sınırsız kaynak mevcut. Bizim bugünkü önerimiz ise, biraz daha spesifik içeriklere ulaşarak birbirimize ilham kaynağı olabileceğimiz bir ortam yaratıyor.

We Heart It, herkesin ilgisini çekebilecek onlarca kategoride fotoğraf, video ve yazı paylaşabildiğiniz, paylaşılanları keşfedebildiğiniz ve bu şekilde çeşitli koleksiyonlar oluşturabildiğiniz bir uygulama.

Daha önce kullanmamış olanlar için yaptığımız tanımlamalar doğrultusunda akla ilk olarak Pinterest gelebilir fakat ikisinin de yayın hayatlarına başlama tarihleri çok yakın ve We Heart It, bu alanda kendi kitlesini yaratabilmiş oldukça başarılı bir platform.

Hesabınızı oluşturduktan sonra kategoriler arasından ilginizi çeken en az 3 tane kategori seçiyorsunuz. Daha sonra dilediğiniz zaman yeni kategoriler de ekleyebilirsiniz. Ardından da uygulama kullanıma hazır hale geliyor. Ana sayfa akışınızda, belirlediğiniz kategoriler bağlamında diğer kullanıcıların paylaştıkları içerikleri göreceksiniz. Eğer filtrelemek isterseniz de hemen yukarıda yer alan “Kanallarım” sekmesinden kategori seçebiliyor ve o kategoriye özel içeriklere ulaşabiliyorsunuz.

Keşif haricinde kullanıcı olarak yapabileceğiniz hamleler ise tanımda da söylediğimiz gibi fotoğraf, video ve yazı paylaşabilmek. Paylaşacağınız içeriği gerekli düzenlemeleri yapıp, hazır hale getirdikten sonra ilgili etiketlemeleri ekliyor ve paylaşıyorsunuz. Böylece, dünyanın dört bir köşesindeki insanlarla hem birbirimize ilhan kaynağı oluyor hem de trendleri yakından takip edebiliyorsunuz.