1. Ana Sayfa
  2. Uygulama
  3. Chairless: Gün içinde kaç saat oturuyorsunuz?

Chairless: Gün içinde kaç saat oturuyorsunuz?

Chairless, gün boyunca kaç dakika oturduğunuzu, kaç dakika ayakta olduğunuzu ölçen ve bunu sizinle detaylı grafikler eşliğinde paylaşan bir uygulama.


Gün içinde kaç saat oturuyorsunuz?

Yürümeyi, koşmayı kısacası hareket etmeyi millet olarak çok seven insanlar değiliz maalesef. Yürüyerek ulaşabileceğimiz yerlere yürümeye üşenmek, eve gittiğimizde ya da günümüzü evde geçirirken koltuktan kalkmaya dahi tenezzül etmemek vb. hareketsizlikler hepimizin sıklıkla yaptığı davranışlar arasında yer alıyor. Böyle olunca da kilo probleminden vücut ağrılarına kadar çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz.

Masabaşı bir işte çalışıyor olabiliriz, o gün evden hiç çıkmak istemiyor olabiliriz vs. Ne yapıyorsak yapalım gün içinde birkaç dakikalığına da olsa kalkıp yürümek vücut sağlığımız için büyük önem taşıyor. Üstelik bunu sizin için takip eden biri de var.

Chairless, gün boyunca kaç dakika oturduğunuzu, kaç dakika ayakta olduğunuzu ölçen ve bunu sizinle detaylı grafikler eşliğinde paylaşan bir uygulama.

Yapmanız gereken tek şey, uygulamayı açıp telefonu cebinize koymak. Gerisini zaten oturma ve kalkma aksiyonlarınıza göre uygulama kendiliğinden algılıyor.

Hem sağlık hem de verimlilik uygulaması olarak sınıflandırabileceğimiz Chairless, tam da kullanıcıların istediği basitlikte ve kullanışlılıkta bir arayüz sunuyor. Uygulamayı açtıktan sonra hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Arka planda çalışma özelliği sayesinde yatay konumdayken oturduğunuzu, dikey konumdayken de hareket ettiğinizi hesaplıyor. Size de sadece gün sonunda hesaplanan verileri incelemek kalıyor.

Neden sevdik?

  • Otururken telefonunun cebine değil de masaya koyanlar için bir mod bulunmakta. Bu modu aktif ettiğinizde telefonu cebinizde tutmanıza gerek kalmıyor.
  • Uygulamanın en önemli özelliği hiçbir manuel müdahaleye ihtiyaç duymuyor oluşu.
  • Maksimum oturma sürenizi ve ayakta kalma sürenizi belirleyerek uygulamanın size bu zaman dilimlerinde bildirim atmasını isteyebiliyorsunuz.

Siz sormadan biz söyleyelim!

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 23.24 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Hayır
Uygulama içi satın alma var mı? Hayır
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap