1. Ana Sayfa
  2. Uygulama
  3. Diabetes Diary: Diyabetle barışmak için

Diabetes Diary: Diyabetle barışmak için


Susama ve idrara çıkmada artış, iştah artışı, kronik yorgunluk, bulanık görme, açıklanamayan kilo kaybı, ciltte kaşıntı, maya enfeksiyonu, yavaş iyileşme, ciltte koyu lekeler, ellerde ve ayaklarda uyuşma ve karıncalanma. Eğer kendinizde diyabetin erken belirtisi olan bu belirtileri gözlemliyorsanız, uzmanlar en kısa sürece doktora başvurmanızı öneriyor.

Dünyanın her 11 yetişkinden 1’i diyabet hastası. Daha kötüsü ise, her 2 diyabetliden biri diyabet hastası olduğunu bilmiyor. Bu tür hastalıklarda en önemli şey hastalık bilincinin oluşması ve diyabetle barışarak sağlıklı bir hayat sürmek oluyor.

Diabetes Diary, diyabet hastalarının ölçüm değerlerini tarih, saat, öğün, ilaç kullanımı, egzersiz ve duyu durumu gibi veriler eşliğinde kaydedip saklayabildikleri bir uygulama.

Böylece kullanımı oldukça basit olan bu uygulama sayesinde hastalar diyabet problemlerini kendi kontrolleri altında tutabiliyorlar.

Uygulamaya üye olup, hastalığın teşhis tarihi, doğum tarihiniz, boy-kilo değerleriniz, diyabet tipiniz, ilaç ve insülin kullanıp kullanmadığınız bilgilerini giriyorsunuz. Sonrasında yapmanız gereken ise ana ekranda bulunan yeni ölçüm butonuna basarak sizden istenilen bilgileri girmeniz. Böylece ölçümlerinizi detaylı ve düzenli bir şekilde kayıt altına almış oluyorsunuz.

Değerlerinizi girdikçe uygulama size otomatik olarak grafiksel analizler sunuyor ve daha kolay yorumlayabilmenizi sağlıyor. Bunun yanında ilaç hatırlatıcı özelliğini kullanarak ilaçlarınızı zamanını geçirmeden almanız konusunda da yardımcı olmayı unutmuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap