1. Ana Sayfa
  2. Uygulama
  3. Eğitim Takvimi: Bugünün her saniyesi çok kıymetli

Eğitim Takvimi: Bugünün her saniyesi çok kıymetli

Eğitim Takvimi, on yıllardır evlerimizde kullandığımız saatli maarif takvimin örnek alınıp, içeriğinin daha da genişletilerek dijital kullanıcılarla buluşturulduğu bilgilendirici bir takvim uygulaması.


Bugünün her saniyesi çok kıymetli

Eskiden her evde, evin tam da merkezinde yer alacak şekilde saatli maarif takvim adı verilen takvimler asılı olurdu. Pek çoğumuzun çocukluğu, sabah erkenden kalkıp bu takvimin yaprağını yırtmakla geçti desek abartmış olmayız. Her takvim yaprağının önünde ve arkasında yer alan çeşitli önerileri okumak, bugün bile olsa açıkçası büyük keyifle yapacağımız bir eylem olurdu. Kim bilir, belki de bazı evlerde hala bu takvimlere rastlamak mümkündür.

Hani hep diyoruz ya, dijitale aktarılacak acaba daha ne kaldı diye? Meğer saatli maarif takvimi henüz bu süreçten nasiplenmeyenler arasındaymış da dikkatimizi çekmemiş.

Eğitim Takvimi, on yıllardır evlerimizde kullandığımız saatli maarif takvimin örnek alınıp, içeriğinin daha da genişletilerek dijital kullanıcılarla buluşturulduğu bilgilendirici bir takvim uygulaması.

Maarif takvimlerde bulunan isim önerileri, yemek tarifleri gibi öneriler kaldırılarak bunun yerine tam anlamıyla ebeveynlerin çocuklarını büyütürken onlara rehberlik etmesini sağlayacak bir takvim anlayışı benimsenmiş.

Uygulamayı açar açmaz karşınıza tıpkı maarif takvimlerindeki benzer bir tasarımla o günün tarihi çıkıyor. Ekranı aşağı doğru kaydırdıkça da sırayla günün sözü, günün kelimesi, günün atasözü, günün oyunu, günün değeri, günün önerisi, günün çözümü, günün nedeni ve günün doğrusu başlıklarıyla birlikte bu başlıkların içeriklerini görüyorsunuz. Uygulamanın amacı ise oldukça basit: Çocuğunuzu, çocukluğunuzu, anne babalığınızı ve gerek öğrenci gerek ebeveyn olarak eğitimdeki yerinizi ve rolünüzü yeniden keşfetmenizi sağlamak.

Başlıkların içeriklerinden de kısaca bahsetmek isteriz. Günün sözü ile eğitime dair farklı bakış açıları kazanacak, günün kelimesi ile günlük konuşmada kullandığımız ama anlamlarına tam olarak hakim olamadığımız kelimelerin anlamlarını, günün atasözünde rastgele bir atasözünü öürenecek, günün doğrusu ile kelimelerin doğru yazımını öğreneceksiniz. Tüm bunların yanı sıra günün oyunu ile çocukluğunuzda oynadığınız oyun önerilerini bulacak. günün önerisinde bir ebeveyn önerisi okuyacak, günün çözümünde çocuk yetiştirirken karşılaştığınız sorunların çözümünü bulacak, günün nedeni ile de hem çocukların hem de sizlerin merak ettiği bilimsel soruların cevaplarını bulacaksınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap