1. Ana Sayfa
  2. Uygulama
  3. Flimo: Nasıl filmlerden hoşlanırsın?

Flimo: Nasıl filmlerden hoşlanırsın?


Şimdilerde özellikle de genç ve orta yaş grubunda sürekli sorulan bir soru: Dizi ya da film önerisi olan var mı? Malumunuz hemen herkes dijital TV platformlarından en az bir tanesine üye ve binlerce içerik arasında kaybolmak istemediği için yakın çevresinden sürekli öneri istiyor. Ne yalan söyleyelim; bizim de ekip olarak birbirimize farklı platformlarda düzenli şekilde önerilerde bulunduğumuz doğrudur.

Zevklerinizin uyuştuğu yakın çevrenizdeki kişilerden öneri almak her zaman daha kolay ve çekici gelir. Çünkü yanılma payınızı ve kötü bir içerik izleme ihtimalinizi en aza indirirsiniz. O yüzden öneri paylaşımında bulunmaya devam edin ama Flimo’ya da bir şans verin deriz.

Flimo, film ve dizi beğenileriniz doğrultusunda dijital TV platformları özelinde sizlere öneriler sunan bir uygulama

Henüz çok yeni olduğu için şu an sadece Netflix içerikleri mevcut fakat ilerleyen zamanlarda Hulu, Stan ve Youtube platformlarının da uygulamaya ekleneceği açıklandı.

Facebook ya da Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra hangi platformdan öneriler istediğinizi seçiyorsunuz fakat az önce de söylediğimiz şu an sadece Netflix bulunuyor. Daha sonra uygulama sizden daha sonra doğru önerilerde bulunmak için örnek olarak 5 tane içerik seçmenizi istiyor. Son olarak da izlemek istediğiniz içeriklerden beklentilerinizin ne olduğunu, size ne katması istediğinizi ve ne kadar süreyle vakit ayırabileceğinizi soruyor. Tüm bunları yaptıktan sonra öneriler başlıyor.

Öneri arayüzü Tinder benzeri bir yapıda tasarlanmış. Karşınıza çıkan içeriği beğenmediyseniz ve bu türde içerikler önerilmesini istemiyorsanız sola, izleme listenize eklemem isterseniz sağa, daha önceden izlemiş olduğunuzu belirtmek için de yukarı kaydırıyorsunuz. Bununla birlikte eğer hemen izlemek istiyorsanız alttaki Netflix logosuna dokunabilir ve içerik hakkında detaylı bilgi edinmek için “i” butonuna basabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap