Görüntülü görüşmeler için güvenli alternatif

Karantina süreciyle birlikte gerek evden çalışanlarımız, gerek eğitim hayatına internet üzerinden devam edenlerimiz gere de tüm bunlardan bağımsız olarak sevdikleriyle görüntülü konuşarak özlem giderenlerimiz, hiç olmadığı kadar görüntülü görüşme uygulamalarına dört kolla sarıldık. Hal böyle olunca da bazı kullanıcılar hem güvenlik endişesinden ötürü hem de kullanım amacına yönelik olarak alternatif uygulamalar arama arayışına koyuldular.

Whereby, bir oda oluşturarak bu odada aynı anda 4 kişiyle sınırsız sürede görüntülü görüşme yapabilmenizi sağlayan bir uygulama.

Özellikle iş toplantılarında, bire bir derslerde veya daha az mevcutlu özel ders gruplarında tercih edilen Whereby, bu alanda oldukça iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Uygulamayı açtığınızda mail adresinizi girip, üyeliğini oluşturuyorsunuz. Ardından dilerseniz bir oda açıp bu odanın linkini tek dokunuşla görüntülü görüşme yapacağınız kişilere gönderebiliyor dilerseniz de oluşturulmuş bir odaya yine tek dokunuşla giriş yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda mesajlaşma odasında görüşmeyle ilgili önemli notları ve bağlantıları da kolaylıkla paylaşmanız mümkün. Ücretsiz olarak sunulan versiyonda sadece 4 kişiye kadar görüntülü görüşme yapabiliyorken ücretli versiyonunda ise hem başka odalar açabiliyor hem de toplamda 50 kişiyle aynı anda görüşebiliyorsunuz.

Neden öneriyoruz?

  • İş toplantılarında anlık olarak sunumlarını göstermek veya derslerde uygulamalı anlatım yapmak isteyenler için ekran paylaşma özelliği de mevcut.
  • YouTube entegrasyonu sayesinde görüşme yaptığınız kişilerle aynı anda YouTube videosunu izleyebiliyorsunuz.
  • Görüşmelerin asla saklanmadığının ve analiz edilmediğinizi özellikle altı çiziliyor. Uygulama dijital güvenliğe ve mahremiyete ABD ve Avrupa’nın diğer ülkelerine kıyasla daha çok önem veren Norveç merkezli olduğu için açıkçası daha fazla güven sağlıyor.

Teknik Bilgiler?

  • Telefonunuzda 1.88 MB yer kaplar.
  • Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.
  • Uygulama için satın alma mevcuttur.
  • Kullanmak için oturum açmanız gereklidir.