Her bağlantı bir görsele dönüşüyor

Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya mecralarından biri olsa da, hepinizin bildiği üzere yardımcı uygulamalar veya eklentiler olmadan kullanıcısının tüm isteklerine cevap veremiyor. Bu yüzden de kullanıcılar, Instagram profillerini ön plana çıkararak ilgi çekici hale getirmek için geliştiriciler tarafından düzenli olarak geliştirilen ve farklı amaçlara hizmet eden uygulamaları, telefonlarındaki en önemli uygulamalar arasına koyuyor.

Bugün, yukarıda bahsettiğimiz benzeri uygulamalara kıyasla daha basit anlayışla geliştirilmiş, ancak bu özelliğini tamamen amaca yönelik çeşitlendiren bir uygulamayla tanıştıracağız sizleri.

Remix, aklınıza gelen herhangi bir bağlantıyı (linki) saniyeler içinde paylaşıma hazır görsele dönüştüren ve bu görseli hazır şablonlar, temalar ve renk paletleriyle düzenleyebilmenize imkan tanıyan bir uygulama.

Sosyal medya hesaplarının profesyonel anlamda yönetilmesi deyince akla gelen ilk uygulamalardan olan Buffer uygulamasının geliştirici şirketi tarafından geliştirilmesi, referans anlamında da Remix’i bir adım öne çıkarıyor.

Yapmanız gereken tek şey, paylaşılabilir görsel haline getirmek istediğiniz ne ise onun linkini kopyalayıp, uygulama içinde yapıştırmak. Dilerseniz tweetinizi, dilerseniz sattığınız ürünlerin veya kendi üretiminiz olan içeriklerin, dilerseniz herhangi bir şeyin linkini kopyalayarak saniyeler içinde görselinizi oluşturabilirsiniz. Böylece ekran görüntüsü alıp, onu düzenleyip, paylaşmak gibi uğraştırıcı detaylarla boğuşmaktan da kurtulmuş oluyorsunuz.