1. Ana Sayfa
  2. Uygulama
  3. Lingosaur: Çocuklar için İngilizce

Lingosaur: Çocuklar için İngilizce

Lingosaur, kaç yaşında olursa olsun okuma yazma aşamasına geçmiş her çocuk için temel İngilizce kelimeler öğretmeyi hedefliyor.


Çocuklar için İngilizce

Bizler X ve Y kuşağı çocukları olarak İngilizce eğitim konusunda maalesef çok fazla imkana sahip olamadık. İyi okullara gidebilenlerimiz erken yaştan itibaren İngilizce’yi ana dili gibi öğrenip, hayata bu konuda birkaç adım önde başlasa da geri kalanlarımız ya sınırlı bir eğitimle yetindi ya da belli bir yaşa kadar İngilizce’yle tanışamadı bile.

İngilizce derslerin olduğu sesli kasetler ve İngilizce hikaye kitapları bizim için dönemin en önemli kaynaklarıydı. Sonrası ise dil öğrenmeye dair ilgimize kalıyordu. Şimdiki çocuklar ise istemeseler dahi İngilizce’ye maruz kaldıkları için bir şekilde öğreniyorlar. Tıpkı şimdi de maruz kalacakları gibi.

Lingosaur, kaç yaşında olursa olsun okuma yazma aşamasına geçmiş her çocuk için temel İngilizce kelimeler öğretmeyi hedefliyor.

Tamamen çocukların kullanımına uygun, hiçbir şekilde reklam barındırmayan uygulama sayesinde, çocuklar sıklıkla uygulamaya girerek kelime pratiği yapabilirler.

Renkler, geometrik şekiller, sayılar, alfabe, hayvanlar, meyveler ve sebzeler olmak üzere toplamda 7 kategori bulunmakta. Her kategoride öncelikle yazılı ve sesli olarak kelimeler öğretiliyor, ardından da sorulara bu öğrenilenler pekiştiriliyor. Üstelik çocuğunuz doğru şıkkı bulana kadar işaretleyebilir. Yani yanlış ya da doğru yapması önemli değil; önemli olan öğrenebilmesi. Bu açıdan da uygulama oldukça takdir edilesi bir davranış sergilemekte.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap