1. Ana Sayfa
  2. Uygulama
  3. LongShot: Ekranınızın fotoğrafları çekiliyor!

LongShot: Ekranınızın fotoğrafları çekiliyor!


“Ekran görüntüsünü size mail olarak iletiyorum”, “Bana neler söyledi inanamazsın! Son WhatsApp konuşmamızın ekran görüntülerini atıyorum.”, “Bu içeriğin ekran görüntüsünü alayım da sonra okurum.” Tüm bu cümlelerin hepinize fazlasıyla tanıdık geldiğini biliyoruz. Çünkü bu cümlelerden veya benzerlerinden en az birini her birimiz gün için kullanıyoruz.

Teknolojinin hayatımıza kazandırdığı en büyük kolaylıklardan biri: Ekran görüntüsü alma! Anlayamanlar için plaza dilince screenshot ya da kısaltması olan “ss” olarak da kullanımları mevcut. Bu özelliğin pek çok işi kolaylaştırdığı ve hızlandırdığı bir gerçek fakat her zaman daha hızlısı vardır.

LongShot, birden çok ekran görüntüsünü tek seferde alabilmenizi sağlayan oldukça kullanışlı bir uygulama.

Daha da basit şekilde söylemek gerekirse, telefonunuz ya da bilgisayarınız ekran görüntüleriyle dolu fotoğraflardan arınıyor.

Uygulamayı açtığınızda çeşitli izinler vermeniz gerekiyor. Normalde çok kolay olan onay verilen bu izinler, burada biraz kafa karıştırabilir. O yüzden anlatmak istedik. Speed mode (hızlı mod) sekmesine ekran görüntüsü almak için tıkladığınızda direk olarak izin bölümüne geçiliyor ve buradan aktifleştirebiliyorsunuz. Auto scroll (otomatik kaydırma) modunu aktif etmek istediğinizde ise önce telefonunuzun ayarlar sekmesine, oradan erişilebilirlik sekmesine, en sonda da yüklü servisler sekmesine girerek izni aktifleştirmeniz gerekli.

Az önce bahsettiğimiz Auto Scroll ve Speed mode dışında Manuel yakalama adlı verilen bir mod daha olmak üzere toplamda üç farklı şekilde ekran görüntüsü alınabiliyor. Auto scroll modunda, ekran görüntüsü almak istediğiniz yeri açıyor ve kayıt tuşuna basıyorsunuz. Siz durdurana ya da sayfa sonuna kadar uygulama kendiliğinden ekran görüntüsü alıyor. Speed mode, Auto scroll modunun manuel olarak yapıldığı, manuel mod ise tek seferlik ekran görüntüsünün alındığı mod olarak tanımlanıyor.

Neden sevdik?

  • İster uygulama içinden ister web sitesinden dilediğiniz gibi kolaylıkla ekran görüntüsü almanız mümkün.
  • Özellikle Auto scroll modu sürekli ekran görüntüsü alan ve bunu vakit harcamadan yapmak isteyenler için muazzam bir özellik.
  • Önceden aldığınız ekran görüntülerini galerinizden seçerek birleştirme komutu verebiliyorsunuz ve saniyeler içinde birleştirilmiş tek görsellik ekran görüntünüz hazır oluyor.

Siz sormadan biz söyleyelim!

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 20.27 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Evet
Uygulama içi satın alma var mı? Evet
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap