Tek satır yazmadan günlük tutuyoruz

Hemen akıllara gelen ilk soruyla başlamak isteri: “Karantina sürecinde günlük tutsam ne olur, tutmasam ne olur?” Açıkçası, bu sürece girdiğimizden beri bizim de herkes gibi aklımızı kurcalayan sorulardan biri de buydu. Çünkü, her günümüz birbirine benzemeye başlamıştı ve yazabilecek, anlatabilecek farklı bir şeyimizin olmadığını düşünüyorduk. Sonra, içinde bulunduğumuz bu ve benzeri bir durumu hayatımız boyunca belki de bir daha yaşayamayacağımızı, bu yüzden de kayıt altına almanın kendimiz adına bir değer yaratabileceğine inandık.

Gel gelelim, mademki anlatacak çok şeyimiz yok, o zaman zaten fazlasıyla haşır neşir olduğumuz teknolojinin nimetlerinden faydalanalım ve yaşadıklarımızdan çok hissettiklerimize odaklanıp, onları kayıt altına alalım dedik.

Daylio, klasik günlük tutma anlayışını bir kenara itiyor ve gerek ruh halinizi gerek de gün içindeki aktivitelerinizi emojilerle kayıt altına alabileceğiniz tek dokunuşlu bir sistem sunuyor.

Böylelikle, hem yazarak kendini ifade etmekte zorlananlar veya bundan hoşlanmayanlar için çok iyi bir alternatif oluyor hem de sadece saniyeler içinde tüm gününüzü kayıt altına alabilmenize olanak kılıyor.

Herhangi bir üyelik işlemi gerektirmeden uygulamayı açar açmaz kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak o gün nasıl olduğunuza dair (mükemmel, iyi, ortalama, kötü berbat vs.) bir emoji seçiyorsunuz. Dilerseniz bu emojilerin isimlerini ve emoji tiplerini değiştirebilir, yeni ruh halleri de ekleyebilirsiniz. Ardından, o esnada hangi aktivite ile meşgul olduğunuzu (oyun oynamak, çalışmak, spor yapmak vs.) seçiyor ve yine dilerseniz buna dair kısa bir not ekleyebiliyorsunuz. Tebrikler, ilk kaydınızı oluşturdunuz!

Uygulamanın çalışma prensibi bu kadar basit. Üstelik ister saat başı, ister günün belli zamanlarında anlık olarak ruh halinizi ve aktivitelerinizi girebildiğiniz için daha verimli ve sağlıklı bir kayıt altına alma ortamı yaratılıyor. Hatta hatırlatmalar kurarak, bu hatırlatmalarla kendinize bir düzen oluşturup, bu düzen doğrultusunda kayıt tutmanız daha da kolaylaşıyor.

Neden öneriyoruz?

  • Belki eski günlerdeki gibi kilitli günlüklere yazmıyoruz fakat dilerseniz bir şifre belirleyerek uygulamayı kilitleyebiliyorsunuz.
  • Oluşturduğunuz kayıtlar doğrultusunda sizin için özel hazırlanan ve düzenli olarak yenilenen detaylı istatistikler bulunuyor.
  • Girdiğiniz kayıtların ve bu kayıtların istatistik bilgilerinin çıkarılmasının sonucu olarak çeşitli rozetler kazanabileceğinizi bir oyunlaştırma sistemi de kurulmuş. Bu oyunlaştırma sayesinde de kullanıcının eğlenceli bir deneyim elde etmesi amaçlanmış.

Teknik Bilgiler

  • Telefonunuzda 20.97 MB yer kaplar.
  • Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır.
  • Uygulama içi satın alma bulunmaktadır.
  • Kullanmak için oturum açmanız gerekmemektedir.