1. Ana Sayfa
  2. Uygulama
  3. Tile Shotcuts: Var olan bir uygulamanın uygulaması

Tile Shotcuts: Var olan bir uygulamanın uygulaması

Tile Shortcuts, zaten bir kısayol olarak tanımlayabileceğimiz uygulamalara kullanıcıların daha da rahat ve hızlı ulaşabilmesini sağlamak için uygulamaların da kısayolunu oluşturmamızı sağlıyor.


Var olan bir uygulamanın uygulaması

Hepimizin değil belki ama çoğumuzun telefonunda onlarca uygulama bulunuyor. Bunların arasında düzenli kullandıklarımız da var, tabiri caizse ayda yılda bir kullandıklarımız da. Hatta üşengeçlikten ya da unutkanlıktan silmeyi unutup, telefonun bir köşesinde öylece bekleyenler de mevcut. Hele bir de uygulamaları kategoriler altında toplamayıp dağınık şekilde bırakıyorsak vah halimize…

Uygulamaların öncelikli sağladığı kolaylıklar elbette ki tek dokunuşla ve en kısa sürece ihtiyacı karşılamak. Ancak öyle bir çağa girmiş bulunmaktayız ki hayatımızın her alanında hep daha hızlı olanı istiyoruz. Bu da doğal olarak ortaya yeni gelişmelerin çıkmasını sağlıyor.

Tile Shortcuts, zaten bir kısayol olarak tanımlayabileceğimiz uygulamalara kullanıcıların daha da rahat ve hızlı ulaşabilmesini sağlamak için uygulamaların da kısayolunu oluşturmamızı sağlıyor.

Başka bir deyişle, uygulamanın uygulamasını oluşturuyoruz da demek mümkün. Kafanız daha fazla karışmadan detaylara geçelim.

Uygulamayı açtıktan sonra telefonunuzda bulunan uygulamalardan hangisine kısayol oluşturmak istiyorsanız seçiyorsunuz. Ardından sizi bir ikon paketi karşılıyor. Buradan beğendiğiniz ikonu seçerek düzenleme seçeneklerinden dilediğiniz gibi düzenliyor ve işleminizi onaylıyorsunuz. Oluşturduğunuz ikon, ekranın üst tarafından parmağınızı kaydırarak ulaştığınız bildirim panelindeki düzenleme kısmına düşüyor. İkonun üstüne basılı tutup sürükleyerek onu ana panele taşıyorsunuz. Böylece hızlıca ve kolayca o uygulamaya ulaşıp, açabiliyorsunuz.

Neden sevdik?

  • Her ne kadar premium özellik olarak sunulsa da uygulama kısayol oluşturmanın yanı sıra link bağlantılarını da uygulama ikonu haline getirerek kısayol yaratabilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz kısayolları ihtiyacınız doğrultusunda anlık olarak aktifleştirebilir veya pasif hale getirebilirsiniz.
  • Uygulamanın sunduğu ikon paketinin içindeki ikonlardan birini seçebileceğiniz gibi galerinizde bulunan fotoğraflardan da kendinize bir ikon yaratabilirsiniz.

Siz sormadan biz söyleyelim!

Telefonumda ne kadar yer kaplar? 6.70 MB
Türkçe dil seçeneği var mı? Hayır
Uygulama içi satın alma var mı? Evet
Kullanmak için oturum açmak gerekir mi? Hayır
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1994, Kadıköy doğumlu. Bilgisayar ve programları konusunda yeteri kadar deneyime sahip. Blog yazarıyım aynı zamanda da teknoloji, bilim, yaşam, spor, oyun ve birçok konularda araştırmalar ve içerik üretme konusunda da kendime hakimim.

Yorum Yap